وزیر ارتباطات در واکنش به نامه اخیر اپراتورها برای افزایش تعرفه اینترنت، گفت هنوز تصمیمی برای این موضوع نگرفتند و در حال بررسی آن هستند. یک سال است که زارع‌پور از عبارت «درحال بررسی هستیم» در واکنش به هر سوال درباره افزایش قیمت اینترنت استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دانشمندان مسلح می‌شوند/ بمباران هسته‌ای شکارچی مخوف!

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در گفت‌وگو با ایلنا درباره درخواست اپراتورها برای افزایش تعرفه اینترنت گفت: «در این مورد هنوز تصمیمی گرفته نشده، اما خط قرمز ما کیفیت است؛ هرچیزی که سبب کاهش کیفیت شود، ما حتماً برایش تدبیر می‌کنیم.»

به گفته وی، استدلال اپراتورها این است که با تعرفه فعلی نمی‌توانند خدمات خود را توسعه دهند: «ما درحال‌حاضر درحال بررسی این موضوع هستیم.»

نزدیک به یک سال است که زارع‌پور در پاسخ به سؤال تغییر تعرفه اینترنت عنوان می‌کند که درحال بررسی آن هستند. به‌طور مثال، او اردیبهشت امسال در حاشیه نشست هیئت دولت گفت موضوع افزایش قیمت اینترنت درحال بررسی است.

اینترنت گران می‌شود؟

لازم به ذکر است در ابتدای هفته اپراتورهای اینترنت همراه و ثابت با ارسال نامه‌ای از رئیس جمهور خواستند تا تعرفه بسته‌های اینترنت همراه بالاتر از دو گیگابایت، ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

اپراتورها با گلایه از عدم افزایش تعرفه اینترنت طی ۵ سال گذشته، خواهان تغییر تعرفه‌ها شدند. آنها با بیان اینکه نسبت تعرفه اینترنت به قدرت خرید در کشورهای پیرامون، چندین برابر در ایران است، به طور رسمی از رئیس جمهور خواستند تا تعرفه بسته‌های دیتا همراه بالاتر از دو گیگابایت، صد درصد افزایش یابد.

به گفته اپراتورها، نیمی از مردم شامل افشار کم برخوردار، ماهانه مصرفی کمتر از دو گیگابایت در ماه برای خدمات دیتای همراه دارند. آنها همچنین به رئیس جمهور اعلام کرده‌اند در صورت موافقت با افزایش تعرفه، برای حمایت از اقشار کم برخوردار امکان ارائه بسته های رایگان و ارزان قیمت برای این قشر از کاربران با هماهنگی و مدیریت دولت محترم فراهم است.

بیشتر بخوانید:

ماه کامل امسال راه بابانوئل را روشن می‌کند!

حیات فرازمینی‌ها در سردترین مناطق فضا!/ عکس

دیده شدن اثر انگشت‌های عجیب بر روی حلقه زحل!/ عکس

۲۲۷۲۲۷

No comment

دیدگاهتان را بنویسید