به گزارش خبرآنلاین، بررسی روند جست‌وجوی نامزدها در گوگل طی ۷ روز اخیر نشان می‌دهد که از جمع نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مصطفی پورمحمدی از کانون توجه عموم کاربران عقب مانده‌اند و رقابت بین مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف و علیرضا زاکانی در جریان است. در این بین، پزشکیان هنوز بالاتر از بقیه قرار دارد؛ قالیباف خودش را به سطح جلیلی رسانده و زاکانی هرچند از قاضی‌زاده و پورمحمدی فاصله گرفته، اما به همان اندازه هم با قالیباف و جلیلی فاصله دارد.

روند اوج‌گیری ترندهای جست‌وجو حاکی از آن است که عملا به‌جز مناظره‌ها، هیچ اتفاق دیگری در فضای انتخاباتی نتوانسته است توجه عموم مردم را به انتخابات جلب کند و به داغ شدن فضای رقابت کمک کند.

توجه مردم به پزشکیان، جلیلی و دیگران طی ۱۵ روز اخیر چگونه تغییر کرده است؟ / فیلم
تغییرات توجه نسبی کاربران اینترنتی به ۴ نامزد مورد توجه در انتخابات ریاست‌جمهوری

در این بین، روند تغییرات روند کلی در استان‌های کشور حاکی از تغییرات جالبی است. در شرایطی که پزشکیان (رنگ آبی) در اغلب استان‌ها برتری نسبی یا مطلق دارد (پررنگ نشان‌دهنده برتری مطلق و کم‌رنگ، نشان‌دهنده برتری نسبی است)، در برخی استان‌ها بخصوص خراسان جنوبی و قم، رقابت نزدیکی بین پزشکیان و جلیلی برقرار است؛ به‌طوری‌که رنگ این استان‌ها بین آبی و قرمز در نوسان است.

روند تغییرات حاکی از آن است که رقابت اصلی بین پزشکیان و جلیلی است و سطح اقبال عمومی هنوز در حدی نیست که بتوان گفت برتری قطعی طی یک مرحله از انتخابات اتفاق می‌افتد.

۵۴۵۴

No comment

دیدگاهتان را بنویسید