به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مردم برای فعال‌سازی این بسته باید به پنجره ملی خدمات دولت به آدرس my.gov.ir مراجعه کنند و شماره تلفنی را که بسته باید روی آن فعال شود، انتخاب کنند. او اشاره کرد که تلاش دولت این است که این بسته در کوتاه‌ترین زمان برای کاربران فعال شود. به گفته زارع‌پور، این بسته شامل ۱۲ گیگابایت اینترنت با ترافیک داخلی، معادل ۵ گیگابایت اینترنت با ترافیک بین‌الملل است.

بیشتر بخوانید:

  • پرتاب ماهواره‌های جدید استارلینک/ اینترنت ماهواره‌ای روی گوشی‌های عادی

وزیر ارتباطات افزود: «از کسانی که تا الان ثبت‌نام نکرده‌اند نیز درخواست می‌کنیم که در صورت تمایل، به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مراجعه کنند تا این بسته زودتر برایشان فعال شود. این بسته تا ۱۴ فروردین‌ماه سال آینده اعتبار دارد و زمان ثبت‌نام نیز تا هفته آینده است.»

هفته گذشته و پس از جدی‌شدن احتمال افزایش قیمت اینترنت همراه، وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد که در صورت موافقت با افزایش تعرفه، بسته اینترنت رایگان از سوی اپراتورها به مردم اختصاص خواهد یافت تا در ماه‌های پایانی سال هزینه به آن‌ها تحمیل نشود و بتوانند نیاز معمول خود را برطرف کنند. البته پیش‌ از این از سوی وزارت ارتباطات اعلام شده بود که این بسته ۱۰ گیگابایت ترافیک داخلی دارد.

افزایش تعرفه‌های بسته‌های اینترنتی هم‌زمان با فیلترینگ و نامناسب‌بودن کیفیت شبکه مسئله‌ای بود که واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی را برانگیخت.

بیشتر بخوانید:

  • نبرد هوایی اف ۱۸ و میگ ۲۵/ جنگنده روسی حریف آمریکایی را شکست داد

۵۸۵۸

No comment

دیدگاهتان را بنویسید